Che’Noir – raperka, którą koniecznie musicie poznać

che'noir

Jeśli jesteście fanami kobiecego rapu, jestem pewien, że ta postać z pewnością przypadnie Wam do gustu!

Wpadłem na nią całkiem przypadkiem i pierwsza myśl jaka mi się pojawiła to to, że Lauryn Hill, czy Rapsody mają naprawdę godną reprezentantkę, gdy mówimy o kobiecym rapie młodego pokolenia!

Kim jest Che’Noir?

Che’Noir to raperka pochodząca z Buffalo w stanie NY. Zapewnia kozackie rymy i życiowe tematy, które jakby przeszczepiono z jej rocznika 1994 – to możemy wyczytać na jej oficjalnej stronie.

Muszę przyznać, że po sprawdzeniu jej najnowszego albumu jestem w szoku, jakie to jest dobre i aż łezka w oku się kręci, że rap zaczyna się mieć coraz lepiej. A właściwie zawsze ma się dobrze, tylko ukrywa się w zalążkach podziemia.

Czuć w tym prawdziwy hip-hop, którym niegdyś tętniły wszystkie ulice. Bity, które wysmażył 38 Spesh nadają temu hip-hopowy flavour, niczym płytom, które ukazywały się w złotym wieku hip-hopu.

Jedynie co pozostawia niesmak, to długość kawałków, jakie możemy znaleźć na najnowszym krążku Che’Noir, ale ten niedosyt sprawia, że chce się czekać na więcej. Lub sprawdzić jej przeszłe dokonania.

Ciekawe kiedy i my – Polacy, doczekamy się takich reprezentantek kobiecego rapu, bo niestety moim zdaniem wciąż ta gałąź rapu u nas wychodzi dość licho. Także drogie panie, zachęcam do zainspirowania się Che’Noir i działania, by i kobiecy rap miał się u nas świetnie!