Skandal. Ewenement Molesty film dokumentalny o Moleście niebawem w kinach.

Skandal. Ewenement Molesty

Powstaje dokument o Moleście – jednym z pierwszych składów hip-hopowych, który niegdyś wszystkie osiedla znały niczym hymn.

Po obejrzeniu zwiastuna jestem bardzo optymistycznie nastawiony i na pewno nie omieszkam się przejść na niego do kina z myślą, że nie będę żałował wydanych pieniędzy.

Oprócz głównych członków składu na pewno będziemy mogli się spodziewać gościnnie Tedego, Pezeta, Sokoła, Pono, czy nawet Bogny Świątkowskiej, którą mogliśmy ujrzeć już w dosyć starym dokumencie, który zapewne każda z Was zna – Blokersów, gdzie pokazała, że była jedną z kluczowych postaci wprowadzających hip-hop na teren naszego kraju.

Z pewnością będziemy mogli się spodziewać opisu całej historii, o tym jak Włodi z Vieniem poznali się wraz z Pelsonem(wtedy jeszcze Pele) i Wilkiem, i założyli skład Molesta Mystic. A po ich pierwszym krążku już jako Molesta Ewenement podbili cały kraj, zostawiając w tyle takie składy jak WYP3, czy Kaliber 44, stając się ikoną polskiego rapu.

Myślę, że dokument będzie przepołniony retrospekcjami i nie zabraknie ciekawych anegdot dotyczących czasów, w których było im dane rozpoczynać swoją przygodę z rapem, który dopiero co wtedy raczkował oraz wszyscy starsi słuchacze przypomną sobie czasy, gdy hip-hop był hip-hopem, a nie produktem marketingu.

Skandal. Ewenement Molesty – kiedy w kinach?

Premiera dokumentu o Moleście będzie miała miejsce podczas edycji Millennium Docs Against Gravity, który odbędzie się w maju 2020 roku. (8-22 maj). A więc można się spodziewać, że już w czerwcu tego roku będziemy mogli rozkoszować się widokiem początków hip-hopu wraz ze smakiem kinowego popcornu.

A Wy jak się zapatrujecie na ten dokument? Wybieracie się do kin?

Newsletter FLAVAH

Jeśli chcesz, aby wpisy o hip-hopie i nie tylko pojawiały się częściej, zapisz się do newslettera(nie zaspamuje Twojej skrzynki) lub polub social media FLAVAH (FB najbardziej aktywny)! To zawsze dodaje motywacji ;))

Please wait...

Dzięki za zapisanie się!