The Universal Zulu Nation

universal zulu nation

Co to jest Universal Zulu Nation oraz jaka historia idzie za tym? W dzisiejszym artykule postaram się odpowiedzieć na te pytania, także zacznijmy od samego początku.

Co to jest Universal Zulu Nation?

Universal Zulu Nation to międzynarodowa grupa zrzeszająca hip-hopowców z całego świata. Jego członkowie pochodzą z wielu różnych ras, kultur, narodowości, krajów i religii.

Organizacja ta silnie promuję to, że hip-hop został stworzony, aby zapewnić pokój, miłość, jedność i zabawę osobom w gettach, a ostatecznie wszystkim tym, którzy wspierają tę kulturę.

Na samym początku była to grupa, która próbowała odciągnąć młodzież Nowego Jorku od przemocy gangów w kierunku twórczości artystycznej. W latach 80tych te działania przekształciły się w to, co dziś nazywamy hip-hopem.

Kultura hip-hop i Universal Zulu Nation idą w ramie w ramie, jako pierwsza rodzina kultury hip-hopowej.

Historia Universal Zulu Nation

Universal Zulu Nation początkowa była organizowana na Bronxie, przez różne organizacje uliczne zwane m.in. Black Spades, Savage Nomands, Seven Immortals, Savage Skulls. To był ideał organizacji wielu młodych ludzi, którzy choć byli zaangażowani w wiele różnych grup, mogli stać się częścią czegoś nowego.

Członkowie organizowali imprezy kulturalne dla młodzieży, łącząc lokalne ruchy taneczne i muzyczne w elementy kultury hip-hop – MCing, DJing, breaking i graffiti.

Kluczowym graczem w organizacji tego wszystkiego był Afrika Bambaataa. Grupa ta została założona, gdy era gangów zaczęła podupadać w latach 1972-75.

Skąd nazwa Zulu?

W wielu wywiadach Afrika Bambaataa mówił, że do nazwy Zulu zainspirował go film z 1964roku o tej samej nazwie.

Wizerunek

Wizerunek UZN również się zmieniał. W latach 70tych i 80tych, członkowie Zulu Nation ubierali kostiumy reprezentujące różne kultury świata. Symbolizowały one to, aby pomagać innym bez względu na ich narodowość, czy kolor skóry.

Zwykli członkowie w tym ludzie biali i latynosi nosili naszyjniki lub koszule, które pokazywały zarys kontynentu afrykańskiego lub prymitywny rysunek plemiennej twarzy.

Universal Zulu Nation na całym świecie

Od wczesnych lat 80tych Zulu Nation utworzyli swoje oddziały w Japonii, Francji, Wielkiej Brytani, Australii, Kanadzie, Korei Południowej i w Południowej Afryce.

Właściwie można powiedzieć, że to dzięki nim hip-hop trafił do Polski.

Afrika Bambaata posądzony o molestowanie nieletnich

8 kwietnia 2016r Ronald Savage podał do publicznej wiadomości zarzuty, że pionier hip-hopu – Afrika Bambaataa molestował go seksualnie w młodości.

https://www.billboard.com/files/styles/article_main_image/public/media/Afrika-Bambaataa-2015-bw-billboard-1548.jpg
Afrika Bambaataa

Po jakimś czasie waga zarzutów wzrosła i stała się bardziej publiczna.

Kilka innych rzekomych ofiar zgłosiło się, by wyemitować swoje skargi na Afrikę Bambataa. Należą do nich Bronx River OG, czy Hassan „Poppy” Campbell, który powiedział w „New York Daily News”, że był molestowany przez ojca chrzestnego hip-hopu wiele razy, gdy miał 12-13 lat.

Dodatkową oliwą do ognia był Shamsideen Sharif Ali Bey, znany bardziej w UZN jako Lord Shariyf, który był bodyguardem Bambaaty. Twierdzi on, że był świadkiem „niewłaściwego zachowania” między Bambatą, a młodymi, nastoletnimi chłopcami. Ponadto dodał, że członkowie organizacji UZN byli w pełni świadomi skłonności seksualnych ich założyciela.

Zarówno Universal Zulu Nation, jak i Afrika Bambaataa zaprzeczyły zarzutom.

Koniec końców Afrika Bambataa po wszystkich oskrażeniach, został usunięty jako lider swojej organizacji z Universal Zulu Nation, a nowym liderem stał się współzałożycien UZN – Amad Henderson.

Członkowie Universal Zulu Nation

Jak już pisałem, organizacja UZN posiada członków na całym świecie, ale warto byłoby wymienić kilka osób, które są w środowisku z pewnością rozpoznawalne, a są to m.in.

  • DJ Kool Herc
  • Q-Tip
  • Kurtis Blow
  • Lord Jamar
  • Ice-T
  • Ice Cube
  • Immortal Technique
  • 9th Wonder
  • Lil Wayne

Czy ja należę do Universal Zulu Nation? Nie, choć myślałem o tym przez moment w szkole średniej, ale zniechęciła mnie w tamtym czasie symbolika masońsko-okultystyczna, której było pełno na oficjalnej stronie Zulu w tamtym czasie.

Mam swoja własną drogę w tym kierunku i jest nim FLAVAH ;).

Newsletter FLAVAH

Jeśli chcesz, aby wpisy o hip-hopie i nie tylko pojawiały się częściej, zapisz się do newslettera(nie zaspamuje Twojej skrzynki) lub polub social media FLAVAH (FB najbardziej aktywny)! To zawsze dodaje motywacji ;))

Please wait...

Dzięki za zapisanie się!